O nás - Šport do Košíc 2014

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Všetci hráme za Košice

Šport do Košíc 2014
Tím nezávislých osobností


Aká je naša vízia?
- Košice na športovej mape Českosloslovenska a neskôr Slovenska mali vždy veľmi dobré meno, ktoré malo cveng v celej Európe, ba aj v celom svete. Pochádzajú odtiaľto majstri sveta, olympijskí víťazi, množstvo majstrov Európy. Myslíme si, že túto tradíciu treba pozdvihnúť a udržať. Športové úspechy sú ešte stále najlepšou vstupenkou do sveta. Kto iní, keď nie osobnosti, ktoré v športe niečo dosiahli, by mali byť tými, ktorí odovzdajú svoje skúsenosti a pomôžu naplniť túto víziu.
Je čas vrátiť športu a mestu to, čo nám dali a pomôcť vychovať z našich detí také športové osobnosti, akými sme sa stali my sami.

Prečo kandidujeme ako nezávislé osobnosti?
- Nezávislé osobnosti sú moderným a žiadaným trendom v politike, ako protiváha politickým stranám, ktoré pozerajú v prvom rade na stranícke záujmy a strácajú kontakt s občanom.

Prečo je nutné, aby sa takéto osobnosti združili do spoločného tímu?
- Pozícia nezávislej osobnosti v politike má jednu obrovskú nevýhodu, a tou je ťažké presadzovanie vlastných návrhov. Pri hlasovaní vždy vyhrávajú veľké strany. Ak sa spojíme ako nezávislí kandidáti, staneme sa silou, ktorá dokáže presadiť vlastné nápady.

Aký je politický charakter nezávislého tímu?
- Náš tím je združenie nezávislých osobností, ktorí sú síce sympatizantmi strán z celej šírky politického spektra, do komunálnej politiky však idú s konkrétnymi apolitickými cieľmi - pozdvihnutie športovej úrovne mesta a košických klubov, výstavbu športovísk pre deti, mládež a dospelých.

Aká je záruka, že vaše predvolebné sľuby neostanú len sľubmi?
- Nie sme politici, sme osobnosti s víziou. Pre nás nie je vstup do politiky cieľom, ale prostriedkom na dosiahnutie cieľa. Väčšina z nás sme rodičmi a preto veľmi dobre vieme, že sľuby, ktoré dávame deťom, sa musia plniť.

Ako sa chce tím správať pri prejednávaní a schvaľovaní iných tém, ktoré sa dostanú do mestského zastupiteľstva?

- Samozrejme, náš tím sa aj v týchto otázkach bude správať zodpovedne a stane sa miskou na váhach, ktorá pomôže, aby sa sily v mestskom parlamente priklonili vždy na stranu správnej veci.

Kto je autoritou nezávislého tímu?
- Autoritou tímu je Igor Sidor. Dôkazom jeho kompetentnosti sú predchádzajúce skúsenosti vo veľkej politike, ako aj v pozícii mestského poslanca v poslednom volebnom období, kedy pôsobil zároveň ako predseda komisie školstva, mládeže a športu v meste Košice. Vízia, ktorú prezentuje, je už dávno jeho životnou filozofiou, čo dokazoval ako dlhoročný prezident úspešného klubu Good Angels a súčasný predseda dozornej rady Mestského futbalového klubu (MFK) Košice. Igor Sidor stál aj pri zrode občianskeho združenia Zober loptu nie drogy, a je autorom projektu prvej Súkromnej športovej materskej školy na Slovensku, ktorá pôsobí na Alejovej ulici v Košiciach.

 
 
Hľadaj
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky